whatsapp

DEKORASYON ÖNERİLERİ, SOSYAL

 

Salon Dekorasyonunda Renklerin Psikolojisi

 

Renklerin insan psikolojisi üzerine olan etkilerini az çok duymuş ve biliyorsunuzdur. Beyaz masumiyeti, siyah asaleti, mavi dinginliği çağrıştırır. Kırmızı, agresifliği çağrıştırırken aynı zamanda iştah açar ve bu nedenle sıklıkla yeme-içme sektöründe kullanılmaktadır.

Peki, renklerin ev dekorasyonundaki etkisini düşündünüz mü? Henüz düşünmediyseniz biz biraz yardımcı olalım dedik ve ev dekorasyonunda renklerin psikolojisi içerik dizimizin ilk bölümü olan “salon dekorasyonunda renklerin psikolojisi” yazımızı sizlerle buluşturduk. Yazımızdaki püf noktaları inceleyerek salonunuza mobilya seçerken renklerin psikolojinize yapacağı etkileri ön plana alabilir ve daha bilinçli bir şekilde karar verebilirsiniz.

 

Salon Dekorasyonunda Kırmızı Rengin Kullanımı

Kırmızı, hem olumlu hem de olumsuz pek çok hissi bir arada yansıtabilir. Olumlu yanları; hareketlendirici, iştah açan ve tutku uyandıran bir renk olmasıdır. Olumsuz yanları ise sinirli ve agresif bir hava yaratmasıdır. Bu nedenle de dikkatle kullanılması gereken bir renktir. Kırmızıyı seviyorsanız ve salon dekorasyonunuzda kullanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var; yoğun kullanımlardan kaçının.